Blog sidebar

Background

ИСТОРИЈА НА МУЗИКАТА

Sister Sledge – We Are Family

04.06.2023 = Elton John - Can You Feel the Love Tonight Денес во "Историја на Музиката" го слушаме "Elton John - Can You Feel the Love Tonight". Официјално на 12 Мај 1994 година на музичкиот пазар излегува оваа песна на англискиот пеач и текстописец "Sir Elton Hercules John", роден на 25 Март 1947 година. Песнава е специјално направена за анимираниот филм "The Lion King" добивајќи и "Academy" награда во 1994 година. Песнава е официјално вклучена во саундтракот од филмот "The Lion […]

today02/06/2023 5

PLAY OF THE DAY

John Newman – Hold On To My Love

04.06.2023 = Bebe Rexha Feat. Dolly Parton - Seasons Bebe Rexha Feat. Dolly Parton - Seasons 03.06.2023 = Kelli-Leigh - Never Dance Again Kelli-Leigh - Never Dance Again 02.06.2023 = John Newman - Hold On To My Love John Newman - Hold On To My Love 01.06.2023 = Joel Corry & Billen Ted Feat. Elphi - Do U Want Me Baby Joel Corry & Billen Ted Feat. Elphi - Do U Want Me Baby 31.05.2023 = Lowes - Bloodstream Lowes - Bloodstream 30.05.2023 = Colbie Caillat […]

today02/06/2023 5

PLAY OF THE WEEK

Dua Lipa – Dance The Night

PLAY OF THE WEEK Dua Lipa - Dance The Night 22.05. - 28.05.2023 = Anne-Marie Feat. Shania Twain - Unhealthy Anne-Marie Feat. Shania Twain - Unhealthy 15.05. - 21.05.2023 = Becky Hill & Lewis Thompson - Side Effects Becky Hill & Lewis Thompson - Side Effects 08.05. - 14.05.2023 = R3hab Feat. Inna & Sash - Rock My Body R3hab Feat. Inna & Sash - Rock My Body 01.05. - 07.05.2023 = Shouse & David Guetta - Live Without Love Shouse & David Guetta […]

today28/05/2023

КОНТАКТ

ул. Маркс Енгелсова бр. 32/А

6330 Струга, Македонија

Тел: 077 886 314

info@playfm.mk

marketing@playfm.mk

СЛУШАЈТЕ НЕ ПРЕКУ ВАШАТА ОМИЛЕНА АПЛИКАЦИЈА

0%

personel sağlık

personel sağlık