Blog sidebar

Background

PLAY OF THE WEEK

Rita Ora – You Only Love Me

PLAY OF THE WEEK Rita Ora - You Only Love Me 23.01. - 29.01.2023 = Becky Hill - Heaven Becky Hill - Heaven 16.01. - 22.01.2023 = Alok & James Arthur - Work With My Love Alok & James Arthur - Work With My Love 09.01. - 15.01.2023 = Sigala & MNEK - Radio Sigala & MNEK - Radio 02.01. - 08.01.2023 = Ava Max - Dancing's Done Ava Max - Dancing's Done 26.12. - 01.01.2023 = Kaiser Chiefs - How […]

today29/01/2023

ИСТОРИЈА НА МУЗИКАТА

Lipps Inc – Funkytown

30.01.2023 = Lipps Inc - Funkytown Денес во "Историја на Музиката" ги слушаме "Lipps Inc - Funkytown". Во 1980 година на музичкиот пазар излегува "Funkytown", песна на американската диско група "Lipps Inc" оформена 1979 година во Минеаполис, Америка од Steven Greenberg. Песнава ја има на нивниот прв деби студиски албум "Mouth to Mouth" издаден 1979 година. Успева да се искачи на местото број 1 на "U.S. Billboard Hot 100" и број 2 на "UK Singles" листата. Саундтрак е од филмовите: "Shrek […]

today29/01/2023 5

PLAY OF THE DAY

Andy Grammer – These Tears

30.01.2023 = Andy Grammer - These Tears Andy Grammer - These Tears 29.01.2023 = Adam Lambert - Holding Out For A Hero Adam Lambert - Holding Out For A Hero 28.01.2023 = Venbee Feat. Goddard & Arrdee - Messy In Heaven Venbee Feat. Goddard & Arrdee - Messy In Heaven 27.01.2023 = Ava Max - One Of Us Ava Max - One Of Us 26.01.2023 = 3lau - Too Late For Love 3lau - Too Late For Love 25.01.2023 = Sugababes - I'm Alright Sugababes - […]

today29/01/2023 5

КОНТАКТ

ул. Маркс Енгелсова бр. 32/А

6330 Струга, Македонија

Тел: 077 886 314

info@playfm.mk

СЛУШАЈТЕ НЕ ПРЕКУ ВАШАТА ОМИЛЕНА АПЛИКАЦИЈА

0%