Blog masonry

Background

PLAY OF THE DAY

Kris Kross Amsterdam Feat. Sera & Conor Maynard – Stay (Never Leave)

30.11.2023 = Kris Kross Amsterdam Feat. Sera & Conor Maynard - Stay (Never Leave)Kris Kross Amsterdam Feat. Sera & Conor Maynard - Stay (Never Leave)29.11.2023 = Jess Glynne - Friend Of MineJess Glynne - Friend Of Mine28.11.2023 = Iann Dior - Low TideIann Dior - Low Tide27.11.2023 = Troye Sivan - One Of Your GirlsTroye Sivan - One Of Your Girls26.11.2023 = Holly Humberstone - Paint My Bedroom BlackHolly Humberstone - Paint My Bedroom Black25.11.2023 = James Hype Feat. Kim Petras - DrumsJames Hype Feat. […]

today30/11/2023 5

ИСТОРИЈА НА МУЗИКАТА

Michael Jackson – Smooth Criminal

30.11.2023 = Michael Jackson - Smooth CriminalДенес во "Историја на Музиката" го слушаме "Michael Jackson - Smooth Criminal". Официјално на 24 Октомври 1988 година во продажба излегува овој седми сингл од 7-от по ред студиски албум на американецот "Michael Jackson" наречен "Bad" издаден на 31 Август 1987 година. Тој со песнава успева да се искачи на местото број 8 на "UK Singles" и број 7 на "US Billboard Hot 100" листата. Соундтак е од филмот "Moonwalker" од 1988 година.Michael Jackson - […]

today30/11/2023 5

PLAY OF THE WEEK

Eliza Rose & Calvin Harris – Body Moving

PLAY OF THE WEEK 27.11. - 03.12.2023 = Eliza Rose & Calvin Harris - Body Moving 20.11. - 26.11.2023 = Dua Lipa - HoudiniDua Lipa - Houdini13.11. - 19.11.2023 = Cannons - Heartbeat HighwayCannons - Heartbeat Highway06.11. - 12.11.2023 = Robin Schulz Feat. Rita Ora & Tiago Pzk - I'll Be ThereRobin Schulz Feat. Rita Ora & Tiago Pzk - I'll Be There30.10. - 05.11.2023 = Nathan Dawe Feat. Eliza Rose & Bebe Rexha - Heart Still BeatingNathan Dawe Feat. […]

today26/11/2023

КОНТАКТ

ул. Маркс Енгелсова бр. 32/А

6330 Струга, Македонија

Тел: 077 886 314

info@playfm.mk

marketing@playfm.mk

СЛУШАЈТЕ НЕ ПРЕКУ ВАШАТА ОМИЛЕНА АПЛИКАЦИЈА

0%